DĚTSKÉ RYBÁŘSKÉ ZÁVODY 2019

 18. květen 2019

Je sobota 18. 5. 2019, něco málo po 5. hodině ranní. Vstávám z postele a kontroluji, zda jsem si do auta připravil všechny potřebné věci. Jsem v napětí, máme 35 přihlášek, jsme připraveni na 40 účastníků. Nasedám do auta a odjíždím směrem k rybníku Buchťák. Okolo půl šesté se tu scházíme s kolegou Martinem a dolaďujeme poslední detaily před zahájením dnešní akce. Vše se zdá být OK, účastníci již čekají ve frontě na losování míst. Usedáme ke stolu, necháváme účastníky losovat místa a vybíráme startovné. Vše proběhlo hladce, účastníci se chystají na lov ryb, rozhodčí se připravují na své pozice. Ozývá se klakson automobilu, je půl osmé, ano závody nám začínají.

            Při pohledu na rybník jsou vidět první náhozy všech účastníků a u některých dokonce i první úlovky. Poločas nám utekl hrozně rychle, blíží se jeho konec. Martin s Jardou rozpalují gril a připravují párky s klobásami pro všechny účastníky, aby se mohli posilnit na druhou část.  Opět nám zní klakson automobilu oznamující začátek pauzy, je půl desáté a všichni účastníci stahují své udice a přibíhají k našemu stánku pro párek. Během pauzy přichází výměny názorů mezi účastníky, sem tam nějaké poznámka k tomu, že jsme prý zapomněli rybám říct, aby braly. Po občerstvení a prohlédnutí si cen o které se dnes soutěží, se všichni účastníci připravují na svých místech pro druhý poločas.

            Druhý poločas byl zahájen, já s Martinem a Maruškou sbíráme všechny kartičky za první část a pouštíme se do sčítání bodů. Průběžné skóre nás moc nepřekvapilo, na prvních místech jsou samí kvalitní rybáři. Pustili jsme se do připravování cen pro účastníky, rozdělili jsme ceny mezi všech 35 účastníků. Je zhruba půl hodina do konce druhého poločasu, tak netrpělivě očekáváme, abychom mohli závody ukončit, sečíst body a vytvořit kompletní výsledkovou listinu.

            Výsledková listina byla sestavena, diplomy vypsány, největší ryba vybrána. Můžeme se pustit do slavnostního zakončení dnešních závodů. Nejdříve proběhlo tradiční focení všech účastníků. Poté jsem se pustil do své slavnostní řeči, ve které jsem poděkoval všem závodníkům a jejím rodičům, všem pořadatelům a v neposlední řadě přišlo velké díky a velké potlesky pro naše partnery!

            Následně začalo samotné vyhlašování, v první řadě všechny překvapil největší úlovek, byla to 56cm štika ulovená na červa. Každého zvlášť jsem vyvolal jménem, ocenili jsme ho diplomem, taškou plných cenných věci a poděkováním za to, že k nám dorazil. Ti, co se umístili v první 10 byli oceněni navíc i kvalitními hodinkami, které nám věnoval pan Martin Geletič. Stupně vítězů nás nepřekvapili. Třetí místo Vojta Macháně, druhé místo Marek Pirkl a poté co jsem se zeptal, zda někdo tuší, kdo by mohl být na místě prvním a z publika se ozvalo: „No to musí být obhájce!“, bylo všem jasné, že na prvním místě se umístil Adam Pazderka!

            Ceny byli rozdány, účastníci pomalu opouštěli krásné prostředí rybníka Buchťák a my už jsme se pomalu připravovali na sklizení všech věcí a úklid. Po celkové kontrole rybníka, zda jsme ho zanechali ve stavu takovém, jakém byl při zahájení závodů, jsme i my opustili rybník a vyrazili domů.

            Po kontrole hodinek zjišťuji, že jsou 4 hodiny odpoledne, jen se podívám na postel a ihned do ní padám únavou!

            Po přečtení tohoto textu jistě všem dochází, o jaké akci jsem to asi tak mluvil. Ale pro jistotu, jednalo se o tradiční dětské rybářské závody konající se 18. května na rybníku Buchťák. Letošních závodů se zúčastnilo celkem 35 dětí. Vítězem se stal již podruhé Adam Pazderka s 1283 body. Ještě jednou děkuji všem našim partnerům, všem účastníkům a všem, kteří se jakkoliv podíleli na pořádání této akce.

Karel Andres nml.

Vedoucí mládeže ČRS, z.s., MO Stárkov

KUDY K NÁM?

Rybník Buchťák se nachází v obci Jívka (okr. Trutnov).
Příjezd od Trutnova: na půli cesty mezi firmou Gemec Union a penzionem Kobr (bude značeno)
Příjezd od Náchoda/Svatoňovic: na půli cesty mezi penzionem Kobr a firmou Gemec Uninon (opět bude značeno)
GPS souřadnice: 50°32'31.7"N 16°06'06.8"E

KONTAKT:

V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na:
Karel Andres nml.
733 534 332
Karel.Andres@seznam.cz